W środę 7. listopada w Pawłowicach (w Centrum Kultury) odbył się szósty z cyklu spektakl Pomsta, realizowany w ramach refundacji z programu Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska.

Pawłowice to miejscowość położona w południowej części województwa śląskiego. Jest jedną z najbardziej zaludnionych wsi w Polsce. Spektakl Pomsta, odbywający się w miejscowym Centrum Kultury stanowił interesujące wydarzenie dla Mieszkańców miejscowości.

Spektakl tym razem odbył się o nietypowej godzinie – czyli o 10:00. Tym samym impreza była dedykowana w szczególności Uczniom (gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna), choć nie zabrakło też kilkunastu (a nawet kilkudziesięciu) nieco dojrzalszych mieszkańców miejscowości.

Na scenie jak zawsze pojawiła się plejada Gwiazd Śląskich Scen Teatralnych, w charakterystycznych kostiumach, otoczonych barwną scenografią. Tym razem na scenie wystąpili: – jako: Klara – Katarzyna Makula, Podstolina – Inga Papkala, Cześnik – Marcin Włosiński, Papkin – Tomasz Białek, Dyndalski – Marian Makula, Rejent – Adam Żaak, Wacław – Dominik Koralewski, Majster – Patrycy Hauke.

Wejściówek (oczywiście darmowych) zabrakło już na kilka dni po ogłoszeniu informacji o spektaklu. Sala była wypełniona po brzegi (niemal 280 osób). Widownia bawiła się świetnie – nie zabrakło częstych wybuchów śmiechu oraz burzy oklasków na koniec przedstawienia. Na koniec pojawiła się okazja wykonania wspólnego zdjęcia z Aktorami, z której (szczególnie Uczniowie) skorzystali z radością.

 

Więcej zdjęć i informacji na Facebooku Teatru Górnośląskiego.