Andrzej Rakoczy

Lipiec 22, 2014 / by / Category :

andrzej rakoczy

Doświadczenie scenicznie zdobył śpiewając w Teatrze Muzycznym w Gliwicach i na kontraktach zagranicznych jako aktor musicalowy. Grał w Niemczech i Szwajcarii w musicalu „Grosse Freineit nr 7 i Hair”. Jest laureatem Śląskiej Kuźni Talentów. Brał udział w takich programach jak: „Szansa na sukces”, z udziałem Janka Pietrzaka, oraz „Idol”. Znany jest również szerszej publiczności, z telewizji regionalnej z takich programów jak: „ Piknik” z Telewizją Katowice. Na co dzień współpracuje z Happy Big Bandem z Mysłowic, zespołem Trójkątem Bermudzkim, z którym oświetla główne bankiety, imprezy firmowe i eventy.

Występuje również solo z podkładami audio. Duże doświadczenie scenicznie i studyjne oraz bogaty repertuar sprawia, że jest elastyczny, potrafi się dostosować do charakteru każdej imprezy. Wykonuje utwory takich artystów jak:  Czesław Niemen, Frank Sinatra, Rod Steward, Elvis Presley, Leonard Cohen, a także największe przeboje Dance, Pop, Rock.

Z Ferajną Makuli Andrzej podjął współpracę na przełomie 2011-2012 roku, wykonując śląskie „Pastorałki” Mariana Makuli. W koncertach w okresie Bożonarodzeniowym Makula powierzył mu również rolę Chrystusa w nowym projekcie agencji pt. „Kazanie na górze” stworzonym na kanwie ewangelii wg. św. Mateusza z muzyką J. Milana. Występuje również w nowym programie kabaretowym Mariana Makuli „Śląsk Nasz Śląsk”, gdzie śpiewa w zespole Golik Band.

 

There are no comments

Submit a Comment.